DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Novinky

Hugovy bubliny aneb Hugův refresh přichází....

Půlka června i tropické venkovní teploty nás pomalu posunuli k létu a s ním spojeným grilováním a svěžím surovinám jako např. jahody, melouny, cukety či lehké salátky. A protože opakování je matka moudrosti, musím znovu říct: K dobrému jídlu prostě patří dobré a patřičné pití. Můj svět velkých vín proto přináší řadu svěžích perlivých vín právě pod značkou Domaine Hugo. Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

Držte si skleničky, bubliny chtějí ven stoupat do vaší hlavy!

Váš Domaine Hugo

hugoviny refres

A co všechno tedy v mé nové svěží perlivé nabídce najdete?

Hugovy Bubliny

 • lehký svěží a ovocitý sekt s decentním nádechem květin vyrobený klasickou metodou kvašení v láhvi
 • doba zrání na láhvi: 9 měsíců
 • hodí se dokonale k rybám jako je např. uzený pstruh nebo sushi; ideální jako welcome a party drink

Pinot Noir ROSÉ

 • krásně růžový sekt z červené odrůdy Rulandské modré s decentní vůní vyzrálých lesních jahod
 • doba zrání na láhvi: 12 měsíců
 • hodí se úžasně ke grilovanému kuřátku, lehkým listovým a ovocným salátům

Riesling rýnský

 • příjemný sekt s mohutnou aromatickou strukturou typického ryzlinku snoubící chutě nazrálých broskví a sušených meruněk přecházející až do grilovaného ananasu
 • doba zrání na láhvi: 60 měsíců
 • hodí se k mořským rybám i dalším plodům moře

Cuvée Pinot Chardonnay

 • sekt přinášející mohutnou nazrálou vůni evokující máslové sušenky, vanilku s tóny lanýžů zakončené impozantním ale jemným perlením
 • doba zrání na láhvi: 60 měsíců
 • hodí se k pokrmům s lanýži, hříbky či grilovaném humru a humřímu krému

Blanc the Noir

 • bílé jemně perlivé víno s expanzivní vůní černého lesního ovoce, s lehkou marcipánovou chutí a projevy sušeného ovoce
 • doba zrání na láhvi: 60 měsíců
 • hodí se k jakékoliv úpravě jehněčího, zvěřině i divokým bažantům nebo perličkám

Všechna tato nová šumivá vína exkluzivně zakoupíte pouze a výhradně ve vinotékách Vinařství U Kapličky.

   

Domaine Hugo v sítích vinoték Vinařství U Kapličky

Jelikož se mě vy moji milí zákazníci a milovníci vína Domaine Hugo stále častěji ptáte, jestli můžete mé víno pořídit a ochutnat někde jinde než jen u mne ve sklípku, tak nyní už můžu odpovědět ANO. Rozhodl jsem se vám jít naproti, protože není nic lepšího, než když slyšíte, že má vaše víno někdo rád a chtěl by ho mít stále ve své vinotéce.

Nově tak vína ze světa velkých vín Domaine Hugo najdete v sítí vinoték Vinařství U Kapličky v Zaječí, jež můžete znát nejen z filmu Bobule, ale i populárního seriálu Vinaři. Toto vinařství má více jak 40 vinoték po celé České republice od Brna, Prahy, Ostravy, Plzně, Prostějova, Českých Budějovic a mnoho dalších měst, a tak věřím, že vám konečně mé víno bude zase o něco blíž.

Váš Domaine Hugo

vinoteky kaplicky

 

   

Víno měsíce duben se pojí s tradicí Domaine Hugo

Vína ročníku 2014 mají svůj čas, potřebují zrát ke své dokonalosti. Ideální čas ovšem nastal pro vína ročníku 2012. Sylván zelený od Vinselekt Michlovský je dokonalým zástupcem. Víno této odrůdy je na počátku své zralosti, přesto vyleželé. Jak sám pan Michlovský uvádí jedná se o plné, tělnaté víno nádherné zlatožluté barvy s projevem kompotovaných rynglí, sušených plodů letních hrušek s medema jemnou skořicovo-krémovou kořenitostí v dlouhé a minerální dochuti.

Sylván je odrůdou, kterou pěstovala, milovala a pila generace "Hugů" od mého pradědy a ani já nejsem výjimkou. Pálavské vrchy a tedy i vápencové podloží dávají tomu jedinečnému vínu nezaměnitelnou krémovost. Proto se tak krásné pojí se surovinou, jemuž právě v měsíci dubnu začíná sezóna. V posledních letech tolik oblíbený chřest bílý či zelený a pokrmy z něj budou chuťově vytříbeným společníkem tomu bílému vínu s přívlastkem pozdní sběr.

A jelikož už se chřest začíná objevovat zeleninových stáncích téměr všech obchodů, co si takhle připravit pár jednoduchých receptů. Jednoduché chřestové degustační menu najdete na mém blogu.

m-2010-sylvanske-zelene-ps

   

Velikonoční košt s Hugem ve Vinařství U Kapličky

Již tento víkend 3. - 5. dubna se v Zaječí ve Vinařství U Kapličky bude konat již 9. ročník Velikonočního koštu a Domaine Hugo s velkým světem vín nemůže chybět!

Velikonoční ochutnávka vín je nesoutěžní, jedná se o porovnání a zhodnocení vín nejenom s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. Do ochutnávky se přihlásilo včetně Vinařství U Kapličky 22 moravských vinařství se 129 vzorky vín a jednoho vinného moštu, kromě toho také 5 renomovaných dovozců s 35 víny a mezi nimi Domaine Hugo. Celkově tedy můžete ochutnat 165 vzorků.

Novinkou letošního 9. velikonočního koštu je dvojí třídění vín v katalogu a to dle výrobců a dle odrůd. Zažít budete moct i osobní prezentace slámových vín pana Oldřicha Drápala a to každý den od 20:00 do 22:00 h. 

Spolu s ostatními moravskými vinaři se těším na setkání u dobrého vína v nádherném vinařství mezi vinohrady v Zaječí.

Váš Domaine Hugo

Katalog všech vinařů pro Velikoční košt ve Vinařství U Kapličky

 velikonocni kost

   

Víno měsíce přináší zrození jara

Jaro je obdobím nových začátků - vše se začíná probouzet, tlačit na zemských povrch ke slunci, zelenat, pučet a kvést. Astronomicky jaro letos připadá na 20. března, a to od 23:45 h. Přesto už můžeme kolem sebe pozorovat jeho první náznaky - paprsky slunce už více hřejí, prodlužuje se den, zahrádkáři začínají sadit první semínka a i vinohrady už jsou povětšinou ostříhány a přichází čas zelených prací, čas nových mnohdy se opakujících začátků. Nastal čas zrození.

zrozeni pohlednice            jarni vino

Nastal čas otevřít malý kousek geniálního skleněného uzávěru a nechat dýchat Umathum Rosa 2014. Nádherné růžové cuvée z panenské oblasti Burgenlandsko v Rakousku je spojením odrůd Frankovka modrá, Zweigeltrebe a Svatovavřinecké. Po nalití vína do sklenice se místnost naplní zářivou a jasnou růžovou barvou malin. Maliny, lesní plody, ale i třesně jsou to, co nejen ucítíte, ale i ochutnáte. Lehkou chuť ovoce doplní jemná tříslovina. Prostě jarně neodolatelná kombinace Vinařství Umathum.

Pár vinných údajů:

 • objem alkoholu: 12,3 %
 • zbytkový cukr: 1,4 g/l
 • obsah kyselin: 6,5 %

Zrození jara i jarní detoxikaci s vínem měsíce můžete prožít u mě ve sklípku. Pokud vám bude chutnat, láhev nebo i víc, můžete si ji/je zakoupit u mne nebo u výhradního distributora tohoto rakouského vína společnosti Viavini.cz. Kontaktem pro oblast severní, západní a jižní Čechy je p. Jaroslav Šimek a pro východní, střední Čechy, Prahu, Vysočinu, severní a jižní Morava p. Tomáš Čepek.

 

   

Soutěžte s Hugem o ubytování na Ze sklepa do sklepa 2015

soutez ZSDSJubilejší 10. ročník tradičního putování za vínem "ZE SKLEPA DO SKLEPA 2015" se blíží. V sobotu 28. 3. 2015 se v jediný den otevře na jednapadesát vinařských sklepů všem milovníkům velkobílovického vína a nabídne jim to nejlepší ze své úrody. Ochutnat budete moc stovky vytříbených červených, bílých i růžových vín z velkopavlovické podooblasti.

Stejně jako loni můžete s Krajem beze stresu a Domaine Hugo soutěžit o ubytování pro 4 osoby v rodinnému Apartmánu Hugo přímo v centru Velkých Bílovic a samotné akce Ze sklepa do sklepa.

Stačí odpovědět na uvedenou otázku a poslat správnou odpověď do 24. 3. 2015 na e-mailovou adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Soutěžní otázka zní: "V kterém seriálu s vinařskou tématikou byla zmíněna jižní Morava jako tzv. Kraj beze stresu?"

Výherce bude o své případné výhře informován na e-mailovou adresu, ze které poslal správnou odpověď, a to nejpozději následující den po skončení soutěže, tj. 25. 3. 2015.

   

PF 2015

Vše nejlepší ke Zrození

Mnoho pravd nejen na dně skleničky Vám nejen v novém roce přeje Váš Domaine Hugo.

pf2015 domaineHugo

 

   

Otevírání nového Heurige v Burgenlandu

Tak jsem se rozhodl že po letech nepůjdu do lampionového průvodu, ale vypravím se na otvírání nového Heurige do Rakouského Burgenlandu. Tradice Heurige není jen o víně, sahá až do dob císaře Josefa II.

Otevření nového podniku je svým způsobem zrození, zrození něčeho nového, většinou jsme plní očekávání, jak to dopadne. Pevně věřím, že v tomto případe více nežli úspěšně. Večer to byl krásný, plný velmi kvalitního jídla, výborného vína – jak jinak. Co mne ovšem překvapilo byla hudba, dechová. Rakouská vína jsou známa po celém světě jako něco jedinečného a velmi kvalitního, to se ovšem nedá říct o rakouské dechové hudbě..., zde ovšem hráli PÁNI MUZIKANTI!

Jsem rád, že již brzy můžete vína z tohoto vinařství ochutnat třeba u nás ve Velkých Bílovicích. Stavte se do ke mně do sklípku.

Váš Domaine Hugo

IMG 1144

IMG 1146

IMG 1147

IMG 1149

 

 

   

Domaine Hugo přednášel o rakouském vinařství pro studenty Mendelovy univerzity v Lednici

Na začátku listopadu si studenti Mendelovy univerzity v Lednici - Zahradnická fakulta, Ústav vinohradnictví a vinařství vyslechli zajímavou přednášku o rakouském vinařství jako drahocenné vinařské kultuře. Dozvěděli se něco o historii rakouského vinařství, která sahá až do r. 276, o rozdělení oblastí, podoblastí a především o jejich vinných specifikách, ať už co se týče odrůd, ale i samotného průběhu pěstování vinné révy.

Tato přednáška měla úspěch a spolupráce s univerzitou v Lednici bude pokračovat i dalšími tématy. V nebližší době pak o vinařství v německých zemích.

Prezentace "Rakouské vinařství = drahocenná kultura"

Více se také můžete dozvědět na vinozrakouska.cz.

IMG 1136

IMG 1137

IMG 1138

 

   

Ochutnávka velkých vín s VIA VINI

V podzimní nedělní podvečer nás ve sklepě Domaine Hugo navštívil náš distribuční partner pan Tomáš Čepek ze společnosti VIA VINI.

Společnost VIA VINI je výhradním distributorem námi dovážených vinařství - Weingut Umathum Burgenland, Weingut Strehn Burgenland, Weingut Schwarzboeck Weinviertel. Tomáš nepřijel sám, vzal s sebou i pár zákazníků, a protože byla neděle - volný čas a konkurence se nebojíme, tak jsme se podívali i na jiné produkty z pestré nabídky světa velkých vín.

viaVINI

 

   

Weingut Künstler v brněnském Petit Cru

Weingut Künstler z německého Rheinghau patří mezi absolutní německou a světovou špičku. Petit Cru zažilo opravdu zážitek světového formátu, legendu vinařského světa nejen v otázce odrůdy Riesling.

Hojná účast jen potvrdila naše očekávání, že vína z vinařství Künstler probudí opravdové a skutečné emoce, vždyť Riesling Berg Rotland GG ročník 2013 získal nejprestižnější ocenění nejlepší Riesling Německa.

Vážení zákazníci a drazí přátelé velkých vín již brzy budou tyto poklady nedílnou součástí naší stále nabídky, nejen u nás ve Velkých Bílovicích.

IMG 1125

IMG 1126

IMG 1120

IMG 1121

 

   

Řízená degustace rakouských vín ve Vile Jarmila

Dne 29.10.2014 proběhla ve Velkých Bílovicích v luxusních sklepních prostorech Vily Jarmily řízená degustace rakouských vín z podoblastí Wachau a Burgenland.

Bylo nám ctí pro našeho partnera připravit vína z velmi prestižních vinařství: Weingut Schmelz, Weingut Gritsch, Weingut Paul Rittsteuer, Weingut Wachter – Wiesler. Odborná řízená degustace 8 vín byla doplněním společenské události, degustace měla především edukativní charakter.

Pokud chcete prožít řízenou degustaci rakouských vín, neváhejte se na nás obrátit a rádi vás pozveme k nám do sklepu ve Velkých Bílovicích či se vypravíme za Vámi.

Váš Domaine Hugo

IMG 1113

IMG 1114

IMG 1117

IMG 1118

   

Wachau Spitz navštívilo Moravu

Rakouská vinařská podoblast Wachau se řadí se svými cca 1350 ha mezi menší rakouské vinařské podoblasti. V globálním světovém trhu vínem patří rakouské víno do popředí, avšak vína z Wachau hrají prim a vína z městečka Spitz udávají tón.

Jsem hrdí a šťastní zároveň, že naše portfólio podpořilo jedno z nejprestižnějších vinařství Wachau-Weingut Gritsch z městečka Spitz. První řízené degustace proběhnou jako vždy nejdříve u nás ve sklepě ve Velkých Bílovicích, pokud to máte daleko nevadí rádi vás ubytujeme v našem útulném apartmánu. Víno z Wachau a především ze Spitzu určitě stojí za vaši pozornost – věřím, že se stane vašim pravidelným společníkem.

Předpokládáme, že již brzy se budete moci s těmito úchvatnými víny setkat nejen ve Velkých Bílovicích, ale také u našich tradičních zákazníků, mezi které zajisté patří Weinbar Petit CRU či top restaurace KOISHI v Brně.

Váš Domaine Hugo

wachau22.10

   

Rytíři vína v Mikulově

Sobota patřila dalšímu setkání Rytířů vína v duchu IN HONOREM DEI et IN HONOREM VINI. Tentokrát v srdci Kraje beze stresu v překrásném Mikulově.

Po tradiční Mši svaté v Dietrichsteinské hrobce následoval na Zámku Mikulov koncert prvotřídního houslového umělce pana Jaroslava Svěceného. Velmi krásné mezinárodní a především přátelské setkání milovníků vína, dobrých lidí a rytířů vína. Co víc říct, než že mikulovské víno teklo proudem a hodně se povídalo, a to nejen o něm...

rytirska slavnost mikulov 2014 124

   

Vítězové Czech Bar Awards 2014

Dne 30. září byly na slavnostním večeru ve Slovanském domě rozdány Czech Bar Awards. Velký úspěch si ovšem připsaly také tři brněnské podniky a mezi nimi náš velký partner WINE BAR PETIT CRU, který získal v těžké celorepublikové konkurenci úžasné druhé místo.

Je to krásný úspěch a tandem Simona, Janko + celý tým jsou prostě skvělí. MOC GRATULUJEME nejen jim, ale také vám všem, kteří jste věrnými hosty a milovníky tohoto úžasného prostředí plného synergie a úžasných vín.

czech bar awards

 

   

Oenoforum 2014

Ve dnech 20. až 21. června proběhlo ve Znojmě v prostorách Louckého kláštera hodnocení nejprestižnější domácí soutěže Oenoforum 2014 – Czech International Wine Competition with Special Sauvignon Awards. To vše pod patronací OIV (Mezinárodní organizace pro révu a víno se sídlem v Paříži).

Na soutěží usedlo k hodnocení 42 degustátorů (ja skromně mezi nimi:-)) z 11 zemí světa, aby ohodnotilo 404 vín ze 14 zemí světa. Více už se můžete dočíst v tiskové zprávě.

Enoforum 2014 znojmo

   

Domaine Hugo na Mezinárodním festivalu autentických vín

V červnu se bude konat první ročník festivalu Praha pije víno / Prague Drinks Wine, který bude zaměřený na autentická a přírodní vína. V areálu Trojského zámku se sejde padesát vinařů z celé střední Evropy - Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, severní Itálie a Francie, k ochutnání pak bude přes 400 vzorků vín.praha pije vino

V pátek 6. a v sobotu 7. června tak budete mít možnost ochutnat to nejlepší od středoevropských vinařů, kteří se snaží o návrat k vinařským kořenům. Degustaci zde povede i Isabelle Legeron, Master of Wine a zakladatelka festivalu přírodních vín RAW.

Degustace vín bude soustředěna do prostorného sklepení Trojského zámku, vše ostatní pak ve venkovních stáncích v zámeckém areálu, kde si budete moci vydechnout mezi jednotlivými vzorky. Dvoudenní setkání středoevropských vinařů, jejichž předkové pěstovali révu a připravovali víno v rámci společné vlasti sjednocené pod žezlem Habsburků, je ojedinělou příležitostí k seznámení s kvalitním autentickým vínem.

O studené lahůdky se bude starat Sklizeno, o teplou kuchyni karlínské Krystal Mozaika Bistro, pelhřimovský pivovar Poutník a připraveny budou i stánky s kávou (EMA) a čajem (Tea Mountain). Děti bude možno bezpečně odložit v dětském koutku střeženém profi chůvami, které pro ně připravují spoustu her a soutěží.

V případě nepřízně počasí se návštěvníci festivalu nemusí bát, že jejich zážitek s degustace může být nepříjemně ovlivněn, stánky s vínem se nachazejí v rozlechlých sklepních prostorách Trojského zámku.

Degustace bude volná, tj. po zaplacení vstupného budete mít přístup ke všem degustačním stánkům s víny. Jednodenní vstup na pátek nebo sobotu stojí 550 Kč (na místě 650 Kč). Vstupné na oba dny v předprodeji činí 950 Kč. Proto raději dlouho neváhejte, kapacita je omezená a lístky budou rychle pryč.

Více na www.praguedrinkswine.cz 

Název festivalu není náhodný - Praha bývala v minulosti obklopena stovkami vinic, z nichž sice do dnešních dnů přetrvalo jen několik, přesto česká metropole stále zůstává vinařským městem.

   

Rakouské Chardonnay šampionem Prague Wine Trophy 2014

Víno z legendárního ročníku 2011 zrájící ve francouzských sudech - Chardonnay Lehmgruber z rakouského vinařství nedaleko Vídně Paul Rittsteuer získalo ocenění regionální šampion na Prague Wine Trophy 2014 s celkovým hodnocením 89 bodů.diplom Chardonnay

Toto vícevrstvé a komplexní víno s vyváženou kyselinkou a dlouhou dochutí se může ale také pochlubit ziskem 92 bodů v uznávaném rakouském průvodci Falstaff Wine 2013.

Cena za tohoto vína, kterého už nyní zbývají pouhé čtyři sudy a může zrát ve vašem archivu 15 – 18 let, je 360 Kč. Pro jeho ochutnávku či koupi mne neváhejte kontaktovat.

   

Degustace pro společnost Greiner Packaging Slušovice s.r.o

Řád rytířů vína starý Evropský řád rytířů vína – ORDO EQUESTRIS VINI EUROPAE.

Bylo mi ctí být povolán do tohoto šlechetného řádu.

Více o řádu na www.rytirivina.cz

01 rad rytiru

02 rad rytiru

03 rad rytiru

04 rad rytiru 

 

 

   

Degustace pro společnost Greiner Packaging Slušovice s.r.o

Německo-rakouská společnost Greiner Packaging Slušovice s.r.o., zažila velký svátek. Do firemních prostor se přijeli podívat akcionáři a našim úkolem bylo pro ně připravit degustaci těch nejlepších moravských vín v německém jazyce. Bylo to jako v té pohádce naruby - bylo krásné sledovat zájem a překvapení, avšak bylo i smutné zjistit, jak jsou naše vína v zahraničí neznámá. Chronická absence exportu dělá z našich vín, vína domácího trhu. Velmi zaujala vína Františka Mádla z Velkých Bílovic či vína Docenta Michlovského z Vinselektu Rakvice. 

01 degustae slusovice

02 degustace slusovice

03 degustace slusovice

 

 

   

Navigace

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz