DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Víno měsíce duben se pojí s tradicí Domaine Hugo

Vína ročníku 2014 mají svůj čas, potřebují zrát ke své dokonalosti. Ideální čas ovšem nastal pro vína ročníku 2012. Sylván zelený od Vinselekt Michlovský je dokonalým zástupcem. Víno této odrůdy je na počátku své zralosti, přesto vyleželé. Jak sám pan Michlovský uvádí jedná se o plné, tělnaté víno nádherné zlatožluté barvy s projevem kompotovaných rynglí, sušených plodů letních hrušek s medema jemnou skořicovo-krémovou kořenitostí v dlouhé a minerální dochuti.

Sylván je odrůdou, kterou pěstovala, milovala a pila generace "Hugů" od mého pradědy a ani já nejsem výjimkou. Pálavské vrchy a tedy i vápencové podloží dávají tomu jedinečnému vínu nezaměnitelnou krémovost. Proto se tak krásné pojí se surovinou, jemuž právě v měsíci dubnu začíná sezóna. V posledních letech tolik oblíbený chřest bílý či zelený a pokrmy z něj budou chuťově vytříbeným společníkem tomu bílému vínu s přívlastkem pozdní sběr.

A jelikož už se chřest začíná objevovat zeleninových stáncích téměr všech obchodů, co si takhle připravit pár jednoduchých receptů. Jednoduché chřestové degustační menu najdete na mém blogu.

m-2010-sylvanske-zelene-ps

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz