DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Víno měsíce přináší zrození jara

Jaro je obdobím nových začátků - vše se začíná probouzet, tlačit na zemských povrch ke slunci, zelenat, pučet a kvést. Astronomicky jaro letos připadá na 20. března, a to od 23:45 h. Přesto už můžeme kolem sebe pozorovat jeho první náznaky - paprsky slunce už více hřejí, prodlužuje se den, zahrádkáři začínají sadit první semínka a i vinohrady už jsou povětšinou ostříhány a přichází čas zelených prací, čas nových mnohdy se opakujících začátků. Nastal čas zrození.

zrozeni pohlednice            jarni vino

Nastal čas otevřít malý kousek geniálního skleněného uzávěru a nechat dýchat Umathum Rosa 2014. Nádherné růžové cuvée z panenské oblasti Burgenlandsko v Rakousku je spojením odrůd Frankovka modrá, Zweigeltrebe a Svatovavřinecké. Po nalití vína do sklenice se místnost naplní zářivou a jasnou růžovou barvou malin. Maliny, lesní plody, ale i třesně jsou to, co nejen ucítíte, ale i ochutnáte. Lehkou chuť ovoce doplní jemná tříslovina. Prostě jarně neodolatelná kombinace Vinařství Umathum.

Pár vinných údajů:

  • objem alkoholu: 12,3 %
  • zbytkový cukr: 1,4 g/l
  • obsah kyselin: 6,5 %

Zrození jara i jarní detoxikaci s vínem měsíce můžete prožít u mě ve sklípku. Pokud vám bude chutnat, láhev nebo i víc, můžete si ji/je zakoupit u mne nebo u výhradního distributora tohoto rakouského vína společnosti Viavini.cz. Kontaktem pro oblast severní, západní a jižní Čechy je p. Jaroslav Šimek a pro východní, střední Čechy, Prahu, Vysočinu, severní a jižní Morava p. Tomáš Čepek.

 

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz