DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Vinařství

Vinařství Kollwentz

logo

Vinařská dynastie jako strážce tradice

jehož snahou bylo a je předávat znalosti generací vždy z otce na syna. Toto vědění, několik staletí stará kultura vína a nekompromisní vůle vyrábět víno prvotřídní kvality formují vína rodiny Kollwentz.

Rodina Kollwentz pečuje o filozofii svého rodinného vinařství.

Číst dále: Vinařství Kollwentz

   

Vinařství Fischer Estate (AT)

logoNa počátku bylo víno

Alfred Fischer senior založil vinařství v roce 1931. Od roku 1965 vede vinařství jeho syn Alfred Fischer. V roku 1998 jsou plně integrováni i oba synové Alex a Thomas.
Skrze integraci společnosti Weinkellerei Burgenland došlo posílení společnosti v rámci Rakouska. Skrze rozšíření kapacit a investyční projekt v Maďarsku v roku 2002 nabírá společnost dinamicky růst a význam.

Číst dále: Vinařství Fischer Estate (AT)

   

Vinařství Fischer Estate (HU)

logoFischer Badacsony

Název mého článku je synonymem pro vysoce jakostní vína z proslulé vinařské oblasti Badacsony u Balatonského jezera. Vinařství bylo založeno v roce 2002 a zařízeno v souladu s nejmodernějšími poznatky. Necelých 80 hektarů viničních ploch, které byly vysázeny v letech 2002 - 2005 se nachází v těsném sousedství vinařství, čímž je zajištěno a garantováno okamžité zpracování. Počet keřů na hektar je cca. 6300, sklizeň je redukována na zatížení nepřesahující 1,2 kg - výsledkem je vyvážený plod s plnohodnotnou fyziologickou zralostí, která je základním kamenem našich vín.

Číst dále: Vinařství Fischer Estate (HU)

   

Paul Rittsteuer

Paul-RittsteuerWEINGUT PAUL RITTSTEUER
Hauptplatz 18
7100 Neusiedl am See
www.weingut-rittsteuer.at

 

Již po staletí se naše rodina zabývá kulturou vína.
V popředí této tradice je snaha o nejvyšší kvalitu a vytvoření vlastních charakteristických vín. Rozloha provozu činí v současnosti cca 9 ha. Z toho je 55% osazeno bílým vínem a 45% červeným vínem.
Naše vinice se nacházejí na mírných svazích, které ohraničují severní břeh Neziderského jezera. Panonské, jezerem ovlivněné klima vytváří nejlepší předpoklady pro velká vína.

Číst dále: Paul Rittsteuer

   

Strehn

strehnTo jsme my ….

Pia, Andy, Monika,
Patrick a Aaron

“Cesta je cíl“ – toto přísloví ovlivňuje náš život a naši práci: Na vinicích a při doprovázení vzniku vína a sledování rozvoje našich vín zažíváme momenty, které obohacují náš život.

Náš tým se skládá z rodiny a dlouholetých spolupracovníků, z nichž každý je připraven 100 % přistoupit na výzvu a převzít odpovědnost za své jednání. Díky individuální síle každého spolupracujícího se koná nezadržitelný proces vývoje, který nás nechává růst a stále znovu umožňuje překračovat nové hranice.

Číst dále: Strehn

   

Umathum

umathumVinařství Umathum ve Frauenkirchen, Burgenland, Rakousko

Vinařství je známé především svými autentickými červenými víny, ale Josef Umathum lisuje také několik velmi fascinujících bílých vín. Vinařství Umathum v Burgenland opět oživilo původní panonský druh bílého vína Lindenblättriger a pěstují se také v oblasti Neziderského jezera tradiční druhy žlutého Tramínu a Pinot Gris.

Číst dále: Umathum

   

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz