DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Deník stařečka, strana první: Začalo to rokem 1906

denik starecka titulkaMůj stařeček Mach Hugo, jemuž jsem vzdal poctu zachováním rodinného jména pro můj „Svět velkých vín" (kdyby věděl, že poctěn jsem hlavně já, že takové jméno, resp. člověk v naší rodině byl), byl mužem na svém místě, vlastenec. Uměl své bednářské řemeslo velmi dobře, dyť byl také bednářským mistrem. Ale taky rozuměl vínu – poznal dobré od špatného, což stále považuji za největší vinařský um. Víno miloval, a i když jeho záměr zpočátku zhatila 1. světová válka a jeho odchod na italskou frontu, přesto v roce 1921 jako první vinohradník sadí štěpovaný vinohrad – Veltlínské zelené v trati na Půrynkách. Zakládá vinice v dalších vybraných tratích Velkých Bílovic o celkové výměře 4 hektarů. O jeho kvalitách jistě hovoří Diplom za vzornou a pokrokovou práci ve vinohradnictví, který roku 1934 dostává jako poctu nejvyšší od ministra zemědělství, a to na vinařských dnech v Mutěnicích.

Již dlouho dobu strážím jako oko v hlavě jeho ručně psaný deník, a protože jeho prosté vyprávění mi přijde vzhledem k dnešní uspěchané době vlastně velmi kouzelné, rozhodl jsem se o něj podělit. Otevřete pomyslně společně se mnou "Deník stařečka" a přečtětě si první stranu... Další již brzy!

Váš na předky pyšný Domaine Hugo

denik-starecka1.str

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz